Jdi na obsah Jdi na menu
 


Francie 2012

Za naši usilovnou práci a dobré výsledky, jsme dostali příležitost podívat se do romantické  Francie. Zemně kultury, umění a přátelských lidí. Snažili jsme se za týden pobytu vidět co nejvíce památek, výstav atd.

V Pondělí jsme dorazily do Francie, konkrétně do hlavního města Paříže. Nečekali jsme ani minutu a využili jsme krásného podvečerního počasí a zahájili jsme večerní procházku po Paříži. Viděli jsme nádherně osvícenou Eifelovku, která v nás zanechala romantické vzpomínky. Návrat do hotelu byl vítaný, protože jsme byli z cesty, i z nádherné procházky velmi unavení.

V úterý jsme jeli na venkov, kde jsme si prohlédli venkovský život ve Francii. Malebná políčka, nádherné mlýny a celkově nedotčená krajina kterou jsme si představovali jsme bohužel neviděli. Nemohu ale říci, že francouzská příroda není nádherná. Jen množství různých druhů elektráren hyzdí panenskou tvář francouzské přírody. Výlet jsme si užili a den jsme zakončily večeří ve francouzské restauraci. Měli jsme výborné špagety, které navodily tu správnou atmosféru. Nehledě na to, že nám k večeři hrál vynikající houslista.

Ve středu jsme šli navýstavu klasického umění, od Alfonse Muchy. Byla to přenádherná tří - hodinová výstava. Alfons Mucha měl cit pro barvy i tvary, takže sme si to užili jak mi lajci, tak výtvarníci a učitelé.

Čtvrtek patřil poznáváním typicky francouzských filmů, styl natáčení těchto filmu, zpracování a vystupování herců. Nadále potom ochutnávka různých francouzských specialit. Večer jsme měli večeři na vodě, a to v jedné plovoucí restauraci, kde jsme ochutnali francouzské humry, nebo ryby.

V pátek jsme v jednom letním sídle vyposlechli francouzskou hudbu a besedu k tomuto tématu. Mohli jsme si poslechnout zvuk historických  nástrojů, pocházejících právě z Francie.

V sobotu se nám skazilo počasí a tak jsme den ztrávili balením věcí. Následně jsme se rychle přemístili do francouzského divadla a podívali jsme se, jak cvičí tanečnice na operu. I když je toto téma spíše dívčí záležitost, dokázali i kluci žasnout nad propracovaných piruetách a otočkách, při nichž ani jednou nezaváhali.

Den končil a my jsme byli zpět na cestě domů. Děkujeme učitelů za výdrž a paní ředitelce za umožnění uskutečnění této akce.

Žák slohové kvinty: Ondřej Krasavec